BIURO ARCHITEKTONICZNE

Projektowanie
przestrzeni muzealnych

W swoich projektach łączymy nowoczesność i tradycję wydobywając unikalną wartość, charakter i piękno budynku muzeum oraz prezentowanych zbiorów.

Oferta

Specjalizujemy się w projektowaniu budynków i ekspozycji muzealnych. Wspieramy muzea na każdym etapie, od koncepcji kreatywnej, przez projekt wykonawczy z uwzględnieniem nietypowych rozwiązań i detali, uzyskanie koniecznych opinii i pozwoleń, aż po nadzór nad realizacją inwestycji.

Budynki i wnętrza muzeów

Nowe obiekty i adaptacje istniejących budynków np. zabytkowych.

Ekspozycje stałe i czasowe

A także wystawy plenerowe, scenariusze wystaw i trasy zwiedzania.

Ścieżki zwiedzania

Interaktywne formy zwiedzania wsparte nową technologią i multimediami.

Otoczenie muzeum

Zieleń i zagospodarowanie terenu wokół muzeum (w tym przestrzenie ogólnodostępne).

Dokumentacje instalacji

W projektach uwzględniamy dokumentacje branżowe np. elektryczną, teletechniczną.

Specjalistyczne ekspertyzy

Dostarczamy wymagane eksperckie analizy np. konserwatorskie, akustyczne.

Analiza możliwości adaptacji budynku

Uwzględniamy przepisy m.in. budowlane, przeciwpożarowe, zabezpieczenia zbiorów, warunki konserwatorskie, etc

Analiza wykonalności i opłacalności inwestycji

Analiza daje solidne i wiarygodne podstawy do decyzji o realizacji projektu.

Analiza kosztów inwestycji

Szczegółowo planujemy wydatki związane z projektem i opracowujemy kosztorys.

Nasze projekty

Od 10 lat projektujemy muzea i ekspozycje. Mamy doświadczenie w adaptacji unikalnych obiektów zabytkowych pod nowoczesne muzea, projektach muzeów przedstawiających koloryt lokalny, czy nowoczesnych, awangardowych ekspozycji.

Projekt ekspozycji stałej

Muzeum Katyńskie

W 2011 znany artysta, Pan Jerzy Kalina zaprosił nas do współpracy nad projektem ekspozycji w budynku i otoczeniu Muzeum Katyńskiego. Temat Zbrodni Katyńskiej - ważny, ciągle żywy bolesny dla Polaków.

Projekt ekspozycji stałej i aranżacji, scenariusz zwiedzania

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie

Muzeum Stargardzkie pełniące dzisiaj rolę wizytówki miasta, może się pochwalić interaktywną ścieżką zwiedzania, którą specjalnie dla nich zaprojektowaliśmy. Nowoczesne podejście oraz zastosowanie najnowszych technologii wzbudza zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców, turystów jak i władz lokalnych, które kilkakrotnie nagrodziło Muzeum w konkursie Muzealne Wydarzenie Roku.

Projekt konkursowy

Muzeum Ruchu Harcerskiego

Fort “Łapianka” to unikalne i historyczne miejsce, które odgrywa istotną rolę w przestrzeni Krakowa. Wraz z czternastoma innymi fortami tworzy obronny pierścień miasta. Przygotowując koncepcję zagospodarowania fortu staraliśmy się uszanować historyczny układ przestrzenny tego miejsca.

Zaufali nam:

Trias SA

Robert Tuszyński

Projekty i opracowania wykonawcze ekspozycji Muzeum Katyńskiego, zostały wykonane przez Plasma Project rzetelnie i terminowo. Pani Justyna Derwisz i Pan Adam Kozak wykazali się szeroką wiedzą inżynierską i budowlaną. Ich znajomość zagadnień związanych z projektowaniem ekspozycji muzealnych poparta jest bogatym doświadczeniem. Plasma Project mogę śmiało polecić jako firmę kompetentną i godną zaufania.

Muzeum w Łowiczu

Marzena Kozanecka-Zwierz

Dokumentacja projektowa została wykonana w terminie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, z uwzględnieniem uwag zamawiającego.

Trias S.A.

Agata Sitko

prezes Group AV sp. z o.o.

Projekt prototypów dla potrzeby ekspozycyjnej Muzeum Katyńskiego w budowli i otoczeniu kaponiery Cytadeli Warszawskiej Pracownia Plasma Project wykonała terminowo, rzetelnie wykazując się zarówno szeroką wiedzą inżynieryjną, budowlaną, jak i kreatywnością i zaangażowaniem.

Mado Architekci S.C.

Marcin Marchewka

Pani Justyna Derwisz wykonała rzetelnie pełen zakres przyjętych obowiązków. W swoim projekcie wykonawczym uwzględniającym także detale budowlane, wykazała się sumiennością, starannością oraz właściwą organizacją pracy. Jest godnym polecenia projektantem.

O nas

Plasma Project to doświadczone biuro architektoniczne specjalizujące się w projektowaniu przestrzeni muzealnych.

W swoich projektach z powodzeniem łączymy nowoczesność i tradycję wydobywając unikalną wartość danego obiektu muzealnego. Zwracamy uwagę na detale, gdyż to one decydują o odbiorze muzeum przez odwiedzających.

Zespół

Adam Kozak

Adam Kozak

Architekt IARP, współwłaściciel Plasma Project

Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektury. Specjalizuje się w projektowaniu uniwersalnych i nietypowych rozwiązań architektonicznych oraz funkcjonalnych i pięknych detali wykonawczych.

Małgorzata Pietras-Kozak

Małgorzata Pietras-Kozak

Projektant Konstrukcji, Współwłaściciel Plasma Project

Absolwentka Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej - specjalność Teoria Konstrukcji Inżynierskich. Posiada uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.

Jak wygląda współpraca?

Krok 2

Oddzwonimy lub odpiszemy na Twoje zapytanie i zadamy Ci szczegółowe pytania na temat projektu. Poprosimy Cię o przesłanie dokumentacji, którą dysponujesz. Na tej podstawie przygotujemy wstępną wycenę.

Krok 3

Po uzgodnieniu warunków współpracy, wspólnie ustalimy harmonogram prac i podpiszemy umowę. Kolejnym krokiem jest zebranie informacji na temat projektu i ich analiza, oraz opracowanie.

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na wszystkie zapytania ofertowe i wiadomości.
Jesteśmy otwarci na nowe możliwości współpracy.